Twitter Taym Nedir?

Twitter kullanıcıları bazen taym günaydın veya iyi geceler taym gibi anlam veremediğiniz yazılar görebilirsiniz, yada taym bomboş, taym neden sessiz, taymda hareket yok gibi mesajlarlada karşılaşabilirsiniz. Eğer Twitter’ı yeni kullanmaya başladıysanız bu kadar çok taym ile karşılaşınca kim bu taym! diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

Hiç uzatmadan laf salatasaı yapmadan direk açıklayayım;

Taym, İngilizce timeline kelimesinin okunuşunun kısaltılmışıdır. Günümüzde ki Z kuşağı tarafından katledilen Türkçe’nin yeni bir kurbanıdır. Aslında time line’a taym diyerek sadece Türkçe değil İngilizce de katlediliyor diyebiliriz.

Peki Timeline Nedir?

Timeline, sizin takip ettiğiniz kişiler paylaşım yaptıklarında ana sayfanıza düşen twittlerin toplamı diyebiliriz. Yani Twitter’a girip sol altta ki ev işaretine tıkladığınız ekrana gelen ana sayfanızın İngilizce adıdır. Türkçe olarak en doğru kelime Zaman akışıdır aslında.

Sadece twitterda değil, facebook, instagram, linkedin gibi bütün sosyal medya flatformlarında takip ettiğiniz kişilerin yaptığı paylaşımlardan oluşan gönderi topluluğuna timeline denir.

Yorum yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!

33BeğenenlerBeğen
39TakipçilerTakip Et
149TakipçilerTakip Et
6,220AboneAbone Ol
38 Takipçiler
Takip Et

Benzer içerikler